OBJEVTE SVŮJ MÝTUS

16.11.2023

Stvořte svou vlastní psychologii a zahrňte do ní své sny, mýty, znamení, knihy, filmy a pohádky, přizvěte Slunce, hvězdy, Měsíc, nebe i Zemi — tu přednostně. A když nebudete vědět kudy kam, když zapomenete, proč tu jste, zujte si boty a stoupněte na Zemi. Klidně i na betonový chodník. Beton vede elektřinu stejně, jako byste stáli na trávě.

Nechte svou bosou nohu zbavenou pout spočinout na Zemi.

Když tohle dělávám, vždycky si vzpomenu na křováckou babičku, jak říká: "Země tiší žal." Přesně vím, jak to myslí, protože ta doba, po kterou jsme my, lidé chodili bosi, je nesčetněkrát delší než ta, po kterou nosíme boty.

Usmívám se teď, když píšu. Je pět hodin ráno, listopad a venku zima. Ale dýchající, živoucí Země je tu pro nás a s námi a nese nás a konejší od dávných dávných věků. Můžeme to pořád cítit, klidně to zkuste.

Pjér La Šé'z říká, že ačkoli už pře sto let máme psychoanalýzu, nic moc se nezměnilo — předepisuje se jen stále více antidepresiv.

C. G. Jung radí: "Objevte svůj mýtus!"


Objevte sami sebe a svou vlastní jedinečnou roli v soukolí vesmíru. Neomezte své bytí, svůj život na nákupy, práci a dopravní zácpy.

Život je nedozírný.

Buďte jako děti, které si ze zubů vyšprtávají uvízlé kousky večeře a zkoumavě hledí od vyhasínajícího večerního ohně na hvězdy, vystupující na obloze.